Współpraca międzynarodowa - Krakowska Szkoła Biznesu UEK | Krakow School of Business
Back

Krakowska Szkoła Biznesu UEK

Krakowska Szkoła Biznesu UEK

St.Gallen Business School (SGBS) powstała w 1970r. Uczelnia należy do największych i najbardziej renomowanych szkół menedżerskich obszaru niemieckojęzycznego (Niemcy/Austria/Szwajcaria).SGBS jest czołową szkołą zarządzania w tzw. nowym St. Gallen Management Valley, gdzie zlokalizowanych jest ok.150 firm konsultingowych, oferujących usługi z zakresu zarządzania w otoczeniu globalnym. St.Gallen Business School swoją sławę zawdzięcza programowi, który został ściśle opracowany według wskazań menedżerów przedsiębiorstw uczestniczących w programie. Dzięki temu Szkoła jest ściśle powiązana z praktyką gospodarczą. SGBS jest uznaną instytucją w regionie, zapewniającą usługi edukacyjne na poziomie dyplomowymi podyplomowym. Szkoła prowadzi intensywną współpracę z wieloma jednostkami edukacyjnymi zarówno Europie, jak i Ameryce Północnej. Do najbardziej popularnych należą tygodniowe intensywne kursy z zakresu ekonomii i zarządzania, odbywające się m.in. w Londynie i Bostonie.

To najstarsza szkoła biznesu w Portugalii. Od swojego powstania w 1980 roku, utrzymuje silną pozycję lidera krajowego w kształceniu menedżerów (Executive Education). Posiada dwa kampusy w Lizbonie i Porto. AESE Business School zyskała międzynarodowy charakter i stała się częścią ogólnoświatowej sieć ponad 20 szkół biznesu dzięki współpracy z IESE Business School, University of Navarra z Hiszpanii. Program Executive MBA realizowany wspólnie przez AESE i IESE Business School posiada międzynarodową akredytację EPAS przyznawaną przez EFMD.

Założona w Le Havre w 1871 roku jest jedną z najstarszych francuskich szkół biznesu. Posiada 5 kampusów w Caen, Le Havre, Paryżu, Oksfordzie i Dublinie. École de Management de Normandie posiada akredytacje EPAS przyznawaną przez European Foundation for Management Development oraz AACSB Accreditation przyznawaną przez Association to Advance Collegiate Schools of Business. Jest notowana w rankingu Financial Times.

Clark University jest instytucją naukowo-badawczą położoną w Worcester, Massachusetts, USA, założoną w 1887 przez amerykańskiego biznesmena Jonasa Gilmana Clarka. Placówka jest jedną z trzech uczelni z Nowej Anglii, obok Harvardu i Yale które zapoczątkowały istnienie prestiżowego stowarzyszenia uniwersytetów amerykańskich – Association of American Universities.

Stockholm University School of Business – to Szkoła Biznesu, która jest częścią największego uniwersytetu w Szwecji – Stockholm University. W ramach szkoły funkcjonuje Centre for Executive Education – centrum, które aktywnie współpracuje z instytucjami publicznymi i biznesowymi, realizuje indywidualne projekty badawcze oraz kształci profesjonalne kadry menedżerów. W Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (ang. Academic Ranking of World Universities) prowadzonym przez Center for World-Class Universities przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju Stockholm University zajmuje wysokie 77 miejsce (http://www.shanghairanking.com/ARWU2015.html). W rankingu szkół biznesowych Eduniversal, Stockholm University School of Business znalazła się ponownie na drugim miejscu wśród szwedzkich uczelni biznesowych i otrzymała cztery Palmy. Są przyznawane przez organizatorów rankingu Eduniversal i stanowią ocenę jakościową danej szkoły głównie pod kątem jej umiędzynarodowienia. Ocena oparta jest na takich kryteriach jak: obecność w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingach, członkostwo w międzynarodowych organizacjach akademickich, sieć uczelni współpracujących, prestiż studiów na uczelni. Stockholm University School of Business znalazł się wśród grona uczelni określanych jako "Universal Business Schools - internationally known".

Powstał 1 stycznia 2005 roku w wyniku przeprowadzenia w Republice Południowej Afryki głębokiej restrukturyzacji szkolnictwa wyższego i połączenia Rand Afrikaans University (1967 r.) oraz Technikon of the Witwatersrand (1925 r.). Uniwersytet liczy ponad 48 000 studentów.

Skip to content